Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş Yap

görüşülür

Türkiye’de İLK!! FCI/KIF secereli A klas safkan Papillon yavruları!

  • Şehir: İstanbul
  • Listelendi: 11 Nisan 2019 23:43
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanın süresi bitti
Yavrularımız
Anne köpeğimizAnne köpeğin şampiyonluk belgesiBaba köpeğimizBaba köpeğin şampiyonluk belgesiArmitaAvadinAsilalaAnakinköpek yetiştiriciliği uzmanlık sertifikası

Açıklama

Türkiye’de ilk!

Türkiye’nin federasyona kayıtlı ilk profesyonel Papillon yetiştiricisinden, KIF’a kayıtlı olarak doğan Türkiye’nin A şecereli (tüm soyu bilinen) “ilk” Papillon yavruları!

Çok umut vadeden show kalite 2 dişi 2 erkek yavrumuz *ücretli* rezervasyona açıktır.

Papillon, tıpkı Cavalier King Charles gibi “Spaniel” grubundan bir köpektir ve yüzyıllar önce soyluların “saray köpekleri” olmuşlardır. Kelebeği andıran büyük ve uzun tüylü kulakları bu ırkın en önemli emaresidir. Dışadönük ve neşeli bir karakteri vardır, zekidir, eğitimi kolaydır. Tüy dökümü minimum seviyededir, kokusu yoktur, kesinlikle traş edilmemelidir, ihtiyacı yoktur.
Cavalier King Charles Spaniel’a oranla çok daha küçük boyutları ve hafifliğiyle, rahatlıkla gittiginiz her yere yanınızda götürebileceğiniz, genetik açıdan sağlık sorunları daha az olan bir ırktır (Cavalierler’de görülen SM hastalığı Papillonlar’da yoktur).
Irk hakkında daha detaylı bilgi için papillonturkiye.com web sitemizi inceleyebilirsiniz.

¦ Gelin, evimizi ziyaret edin ve bu harika ırkla tanışın, aşık olacaksınız! ¦

Yavrularımız hakkında detaylar:

Baba: Candygolds Hot Hero
Multi BIS winner, Champion Greece, Champion Turkey
Patella: 0/0, NAD clear, PRA1 clear

Anne: Dolores O’Riordan Vlinder
Grand Junior Champion Turkey, Derby Winner 2018, Agility winner
Patella: 0/0, Heart: Normal
NAD clear by parentage, PRA1 clear by parentage

Doğum tarihi: 20.01.2019

İnanılmaz kalitede tüyler, kompakt vücut, doğru iskelet yapısı, harika silüet, olması gereken “kelebek” kulaklar ve sevimli yüz ifadesi.

*Armita: Siyah-Beyaz dişi, standart boyut, 8 haftalık ağırlığı 1226 gram. Tahmini yetişkin ağırlığı: 3,2kg. Babasına benziyor.
*Avadin: Siyah-Beyaz erkek, küçük boyut, 8 haftalık ağırlığı 936 gram. Tahmini yetişkin ağırlığı: 2,7kg. Büyükannesi Candygolds Empress’e benziyor.
*Asilala: Tricolor dişi, küçük boyut, 8 haftalık ağırlığı 888 gram. Tahmini yetişkin ağırlığı: 2,6kg.
*Anakin: Tricolor erkek, küçük boyut, 8 haftalık ağırlığı 963 gram. Tahmini yetişkin ağırlığı 2,8kg.

Soy hattı:
Queen Bless (Japonya), Inter Win (Rusya) – (2nci kuşak)
Ringlands (İngiltere), Zkarabi’s (İsveç) – (4ncü kuşak)
Connection (Finlandiya), Serenglade (İngiltere) – (5nci kuşak)
Silenzio’s (İsveç), Smaragdens (İngiltere) – (7nci kuşak)

*Adi geçen soy hatları, ülkelerinde ve dünyada en çok yarışma kazanan soy hatlarındandır. İnternette arayarak fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.
*Karakter testi yapıldı. Gayet güzel dişadönük tipik Papillon karakteri, çekingenlik yok, stabil ve özgüvenli, eğitime yatkın.
*Çiftlik değil, ev ortamında doğup büyütülüyorlar. Türkiye’nin en çok sertifikaya sahip profesyonel köpek eğitmeninden.
*Tuvalet ve genel eğitimine başlandı.
*An itibariyle 11 haftalıklar, yeni evlerine gitmeye hazırlar.
*KIF/FCI secere belgesi, mikroçip, pasaport (sağlık karnesi) ve anne-baba köpeklerin sağlık belgeleri ile teslim edilecektir.
*Vakti gelen aşıları yapıldı, yapılıyor.

**FCI, dünyada en geçerli köpek kurumudur. 1911’den beri köpekleri kayıt altına alarak soy ağaçlarını takip etmekte ve köpeklere şecere vermektedir. Türkiye’de KIF (Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu), FCI’a üye olan tek federasyondur.
**Bildiğiniz gibi, FCI onaylı şeceresi olmayan köpek için ırk garantisinden, anne-babanın sağlık testleri belgeli olmadığı sürece de sağlık garantisinden söz edilemez.

*Anne ve baba köpeklerin FCI şecereli olması, yavruların federasyon tarafından şecerelendirilmesi sayesinde “ırk garantisi” verebiliyoruz. Yavrumuzla KIF tarafından düzenlenen herhangi bir etkinlikte hakeme “irk degerlendirmesi” yaptırdığınızda, yavrunuzun kesinlikle diskalifiye olmayacağını, ırka uygun olarak tescilleneceğini garanti ediyoruz. Şecereli soydan gelmeyen bir köpek için kimse size bu garantiyi veremez. Şecere, ırk garantisinin ta kendisidir.

*Anne- babanın ırka özgü genetik hastalıklara ilişkin DNA testleri temizdir (belgeli). Patella (diz kapagi) çıkığı ve kalp muayenesinden geçmişlerdir (belgeli). Bu belgelere dayanarak, yavrularımız için “sağlık garantisi” verebiliyoruz.

***Anne köpeğimiz özenle seçilerek Avrupa’dan getirilmiş olup, Türkiye’deki yarışmalara katılarak şampiyonluk elde etmiştir. Eşleşme için Türkiye’de uygun erkek olmadığından Yunanistan’a gidilmiştir. Bu batın yavruların doğabilmesi için ciddi emek-para harcanmıştır. Bu nedenle yavrularımız ucuz değildir!

*Bu yavruların Türkiye’de doğan ilk kayıtlı Papillon yavruları olduğunu KIF ofisini arayarak doğrulatabilirsiniz. www.kif.org.tr

*Sosyal medyada bizi takip ederek yavrularımızın detaylı fotograf-videolarına b

İlan No: 4335cafa6d380495

Sorun bildir

İsteğiniz işleniyor, lütfen bekleyin ....